(CHESTIONAR ZMI) Este nevoie de parerea dumneavoastra privind parcarile din Iasi

Lucrați în municipiul Iași, vă duceți copilul la școală sau petreceți timpul liber acolo și sunteți șofer?

Atunci v-ați confruntat cu problema găsirii unui loc de parcare în oraș.

Vă invităm să dați o mână de ajutor pentru a construi o politică coerentă privind parcarea!

Cum puteți face asta? Completați un scurt chestionar

Vrem să obținem o imagine cât mai fidelă asupra obiceiurilor de folosire a parcărilor publice din Iași și percepției privind parcările cu plată.

Datele colectate vor fi utilizate de specialiști în mobilitate pentru a fundamenta o propunere sustenabilă privind parcările, care va ajunge pe masa Consiliului Local Iași. Politica de parcare este elaborată de APTA – Alianța pentru Promovarea Transportului Alternativ Iași în parteneriat cu Primăria Municipiului Iași.