Organigrama

Primar Ion Tanasa

Persoana cu perspectiva, primul gospodar al comunei Popricani se afla la primul mandat ca primar 2020-2024
(Click ) CV-ul primarului  Ion Tanasa
(Click ) Atributiile primarului Ion Tanasa

_____________________________________________________________________________________________________

Viceprimar __________

Viceprimarul contribuie la dezvoltarea durabila a comunitatii. Impreuna cu, consilierii locali din Popricani si cu primarul, viceprimarul contribuie la modernizarea comunei Popricani.

(Click ) CV-ul viceprimarului
(Click ) Atributiile viceprimarului

Secretar Elena Tescu

Avand in spate ani buni de expierenta, secretarul Consiliului Local al comunei Popricani, juristul Elena Tescu, se ocupa de legalitatea activitatii primariei Popricani si a Consiliului Local Popricani.
(Click ) CV-ul secretarului E. Tescu
(Click ) Atributiile secretarului E. Tescu

Regulament de organizare si functionare al primariei comunei Popricani, judetul Iasi (HCL 62/16.07.2018)

Organigrama Primariei Popricani

Hotarare prind Organigrama Primariei Popricani

Regulament de Ordine Interioara (Descarca Aici)

Regulament de Ordine Interioara al Aparatului de Specialitate al Primarului (Descarca Aici)

Codul Etic si de Integritate al Functionarilor Publici si Personalului Contractual (Descarca Aici)

Lista cuprinzând categoria personalului plătit din fonduri publice şi drepturile băneşti ce se pot acorda la data de 30.09.2019 (Descarca aici)

No comments

Be the first one to leave a comment.

Post a Comment