Acasă » Anunturi » ANUNT incepand cu luna aprilie 2021, gunoiul selectiv va fi ridicat LUNi si MARTI, iar cel menajer in zilele de MIERCURI

Stimati cetateni ai comunei Popricani,

Va aducem la cunostinta ca incepand cu luna aprilie 2021, gunoiul menajer si cel selectiv va fi ridicat astfel:

GUNOI SELECTIV (hartie, carton, plastic, metal):
– LUNI in satele Cotu-Morii, Vulturi (de la stadion pana la Paraschiv Dumitru), Vanatori, Satul Nou, Iepuri, Carlig, Cuza-Voda;
– MARTI in satele Vulturi (de la rond Vanatori pana la Aconstantinesei Ion), Popricani, Moimesti, Rediu-Mitropoliei, Tipilesti.
GUNOI MENAJER – MIERCURI – din toate satele componente:
Sticla va fi colectata in containerele verzi dispuse in preajma magazinelor sau la sediul Primariei.

ATENTIE!
In cazul selectarii neconforme, vor fi aplicate avertismente prin lipirea unei buline pe recipient/container/pubela.
Dupa acumularea a doua astfel de avertismente, gunoiul neconform nu va mai fi ridicat!