Acasă » Știri » Caravana Ecotic pe 20 si 21 iulie la Popricani

Caravana Ecotic pe 20 si 21 iulie la Popricani

Invitam toti localnicii din comuna sa viziteze astazi „Statia de Reciclare” amplasata in curtea primariei.
Caravana ECOTIC a ajuns si in comuna noastra sa colecteze echipamentele electrice si electronice uzate din gospodarie. Este o actiune de informare despre substantele periculoase continute de echipamente care daca nu sunt reciclate ajung in mediu si ne fac rau naturei, cat si familiilor noastre. Un motiv in plus ar fi ca toate aceste echipamente sunt reciclate si genereaza materii prime scundare.

Toti cei care doneaza primesc automat cate un rucsac pentru fiecare 5kg de echipamente aduse si intra automat in tombola care se va organiza maine pe 22 iulie la sediul primariei si pot castiga unul din premiile: Premiul III – Trusa cu diferite scule; Premiul II – Incubator oua; Premiul I – Motocoasa.

Primaria Popricani sustine Caravana Ecotic si va cheama sa luati parte la aceasta actiune!
,,Natura are nevoie de tine! Recicleaza echipamentele electrice!”

 

Modificare Dimensiune Font
Contrast Mare